Ślubne portfolio - ubieranie państwa młodych

Przez całą moją karierę fotografa ślubnego nie pamiętam dnia ślubu bez uwiecznienia panny młodej w chwili ubierania jej w suknię ślubną. Zawsze jestem zapraszany przed ceremonią w kościele do domu, aby zrobić rodzinne portrety Państwa Młodych, w tym jakże kostuimowym, rytualnym okresie przygotowań. Dzieje się tak, ponieważ dokumentalny styl moich fotografii jest częścią pracy, którą obejmuję cały dzień wesela.

W tym wpisie chciałbym skoncentrować się na akcie ubierania państwa młodych, zarówno pani jak i pana. Dla pary młodej jest to okres, gdy nerwy ostatecznie puszczają. Ten akt zakładania stroju zaznacza koniec miesięcy planowania i przygotowań a początek tradycyjnego i rytualnego wchodzenia w związek małżeński. Widziałem wiele zrelaksowanych par które, gdy nadszedł czas ubierania zostały przytłoczone pojawiającymi się emocjami - łza kręci się w ku. Przeważnie są to panny. Panowie zaś akt ubierania mogą traktować jako coś komicznego. Widziałem panów na ogół opanowanych z poważnymi minami, których rozbawiło patrzenie na siebie w lustro podczas zakładania krawata, podczas spotkania się z niecodziennym ubiorem, świeżo wyprasowanymi koszulami i ozdobami ślubnymi.

Fotografowanie - ubierania państwa młodych.

Czas przygotowań Pary Młodej do ślubu to często najbardziej nerwowa część tego wielkiego dnia. Państwo Młodzi decydując się wpuścić fotografa pod swą "strzechę", żywią nadzieję, że nie nadużyje on ich zaufania oraz stworzy obrazy, które będą świadectwem wzruszeń i emocji najbliższej rodziny. Najważniejsze aby w czasie przygotowań pracować samemu bez asystenta ani drugiego fotografa. Unikniemy wtedy niepotrzebnego tłoku, rozpraszania, a zachowamy spokój i sympatyczną atmosferę. W przeciwnym razie nerwy towarzyszące tej emocjonującej chwili mogą spowodować niepotrzebnie wydłużenie czasu ubierania oraz robienia makijażu. Fotografowi w takich warunkach może nie udać się osiągnąć zamierzonego artystycznego efektu. Aby uwiecznić obojga z Państwa Młodych podczas ubierania należy odpowiednio rozplanować zakres działań. Nierzadko odległość od narzeczonych wynosi wiele kilometrów. Musimy być w obu miejscach prawie że jednocześnie. W trakcie robienia zdjęć w szczególności należy pamiętać o tym aby zachowywać się spokojnie i poruszać w miarę niezauważalnie. Dlatego pracując na moim Nikonie ustawiam migawkę w tryb cichy. Zakładam krótki obiektyw, raczej nie używam lampy, jest ona zbyt oficjalna, gubi efekt zamyślenia i autentyczności zachowań - co za tym idzie - wyraz fotografii.

 

fotografia ślubna - przygotowania

Fotografia Ślubna - Ubieranie Państwa Młodych

Fotografia Ślubna - Ubieranie Państwa Młodych

Fotografia Ślubna - Ubieranie Państwa Młodych

Przygotowania do ślubu pana młodego

Przygotowania do ślubu pana młodego

Przygotowania do ślubu pani młodej

Przygotowania do ślubu pani młodej

fotografia ślubna chojnice

piękna fotografia ślubna starogard gdański

Zapraszam do kolejnego wpisu wzbogaconego fotografią.
zdjęcia z robienia makijażu >>>
zdjęcia z pierwszego tańca >>>

Nasze wpisy

 

O naszym blogu.

Blog opiera się na przemyśleniach związanych z naszą pracą. Kumulacja doświadczeń, różnych sytuacji oraz zachowań osób uczestniczących w tych uroczystych chwilach zapisanych w kilku zdaniach. Zapraszam do lektury, a być może dowiedzą się Państwo o tym dniu tego, czego jeszcze nie wiedzą ;-)