Ślubne Portfolio - Taniec

Czym byłby weselny dzień bez tańca?

W wielu kulturach taniec jest bardzo zintegrowany z całym dniem zaślubin, w innych jest granicą pomiędzy formalną częścią tego wspaniałego święta - ślubu w kościele a częścią bardziej imprezową. Tam gdzie zaczyna się zabawa. Pierwszy taniec to dla Państwa Młodych przeżycie, którego nie zapomną do końca życia. Obrazy jakie się im wyryją w sercach będą najjaśniej odbijać cały klimat tego najważniejszego dla ich małżeństwa dnia w życiu. Wszyscy wiemy jak bardzo dzień ślubu jest sformalizowany i musi być zapięty na ostatni guzik. Organizacja i wysiłek tego dnia wymaga od pani młodej i pana młodego ciągłej obecności wśród gości na sali tanecznej oraz przy stołach. Często towarzyszą w różnych zabawach nie pozostawiając czasu sobie. Moi klienci często wspominają, że dzień ślubu szybko im zleciał i że ich pierwszy taniec był naprawdę pierwszą chwilą spędzoną razem. Sala taneczna to miejsce, gdzie nie ma reguł, nerwów, sformalizowanych struktur ani wymogów co do zachowań gości. Jest za to bardzo romantycznie, intymnie pomiędzy dwiema osobami, które właśnie przysięgli spędzić resztę życia ze sobą, poruszającymi się w rytm ich ulubionej muzyki. To czas dla Młodej Pary na relaks, nawet jeśli to będzie trwało niespełna trzy minuty, mogą zamknąć się na tę chwilę, tylko we własnym świecie. Dla mnie jako fotografa to idealny moment na robienie nastrojowych ujęć. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fotografowanie Tańczących Ludzi na Sali Weselnej.

Fotografowanie zabawy tanecznej to dla mnie ulubiona część dnia. Tańczy wielu ludzi i może to wydawać się chaotyczne, ale ja lubię ruch. Aby zachować atmosferę wydarzenia preferuję fotografowanie bez używania lampy błyskowej. Najlepszym światłem do wykonywania ujęć jest światło zastane. Czasami wpada dyskretnie przez duże okno albo otwarte drzwi. Takie warunki, gdy dopływ światła naturalnego jest wystarczający, są idealne na wykonywanie zdjęć nastrojowych i pełnych wzruszeń. Oczywiście super by było pracować tak cały czas. Niestety przychodzi okres gdy zbliża się granica możliwosci technicznych aparatu i trzeba założyć lampę błyskową lub rozstawić ich nawet kilka. Fotografia musi być poprawnie naświetlona.

pierwszy taniec ślubny w fotografii ślubnej davidjan.pl

gorączka weselnej nocy

Zapraszam do kojenych wpisów wzbogaconych fotografią:
zdjęcia z robienia makijażu >>>
zdjęcia z ubierania państwa młodych >>>

 

Nasze wpisy

 

O naszym blogu.

Blog opiera się na przemyśleniach związanych z naszą pracą. Kumulacja doświadczeń, różnych sytuacji oraz zachowań osób uczestniczących w tych uroczystych chwilach zapisanych w kilku zdaniach. Zapraszam do lektury, a być może dowiedzą się Państwo o tym dniu tego, czego jeszcze nie wiedzą ;-)