Ślubne portfolio - makijaż

Podczas mojej pracy jako fotograf ślubny współpracowałem z kilkoma utalentowanymi artystami w dziedzinie makijażu. Subtelnie piękny makijaż odzwierciedla osobowość pani młodej, a dla fotografa jest radością uwieczniać różnorodność w wyrazie jaki można dzięki niemu uzyskać. W odróżnieniu od aktu ubierania, robienie makijażu nie jest już tak bardzo zachowaniem rytualnym. Jest to sprawa bardziej osobista. Niektóre panny młode poświęcają godziny na wypróbowywaniu różnego rodzaju stylu makijażu, a w dzień ślubu aby być zrobionym, większość czasu przeznaczonego na przygotowania. Są też panny, którym szczęście sprawia robienie makijażu samej w kilka minut. Tak samo jak dla jednych wystarczy mała szminka schowana gdzieś na dnie torebki aby wspomóc piękno do samego poranka dnia następnego, tak dla innych musi być obecna przez cały czas trwania imprezy profesjonalna osoba do poprawiania makijażu. Przy robieniu make upu ważne jest aby twarz jak i okolice szyi i część odsłoniętego tułowia miały ten sam odcień, aby podczas oglądania zdjęć nie mieć wrażenia odcięcia poszczególnych części ciała. Fotografie, które uwieczniają tę część dnia ślubu nie są jedynie tylko dokumentem tego zdarzenia, są ponad to zatrzymaniem chwil, które towarzyszą temu aktowi i całej atmosferze z nim związanej.

Fotografowanie robienia makijażu

Zwykle sesja z robienia makijażu zabiera sporo czasu dlatego często oddalam się od miejsca, gdzie jest on wykonywany i fotografuję inne rzeczy, a powracam w kluczowych momentach. Zdjęcia, które powstają utrzymuję w tonacji zarówno czarno białej, dla uwiecznienia chwili, wzruszeń, jak i kolorowej dla wyodrębnienia samego kolorytu jaki ma makijaż. Tak samo jak w innych sytuacjach podczas przygotowań, tak i w tej przestrzeń osobista panny młodej jest bardzo ważna. Dlatego pracując staram się nie być czymś w rodzaju intruza. Podchodzę szybko robię ujęcie i odsuwam się z powrotem. Bardzo niekomfortowo czuje się panna młoda w sytuacji, gdy cały czas jest pod "ostrzałem" obiektywu, dlatego tego nie robię. Mam świadomość też, iż obok mnie pracuje artystka od makijażu i staram się nie zakłócać jej pracy poprzez zasłanianie światła oraz wchodzenie w drogę z aparatem. Ważną rzeczą, atrybutem w czynieniu makijażu jest lustro, lustereczko. Dla mnie jest ono przedmiotem do wykorzystania w kreatywny sposób tak, aby dać całej scenie więcej przestrzeni i tym samym więcej miejsca pannie młodej. "make up-artysty" jest bardzo ważne. Dobrzy makijażyści zawsze używają najlepszego światła dostępnego w pomieszczeniu aby z nim pracować. Mam wtedy okazję użyć tego samego światła jako narzędzia do kreatywnego nadania moim fotografiom głębi obrazu.

  makijaż ślubny sopot

makijażystka ślubna

najlepszy fotograf ślubny do makijażu

fryzjer przed ślubem

piękna fryzura ślubna

przygotowania ślubne w fotografii

nastrojowa fotografia ślubna Trójmiasto

fryzjer ślubny Trójmiasto

kwiaty do włosów podczas ślubu

kwiaty we włosach

fryzjer i makijażystka w jednej osobie

Zapraszam do kolejnego wpisu wzbogaconego fotografią:
zdjęcia z ubierania państwa młodych >>>
zdjęcia z pierwszego tańca >>>

Nasze wpisy

 

O naszym blogu.

Blog opiera się na przemyśleniach związanych z naszą pracą. Kumulacja doświadczeń, różnych sytuacji oraz zachowań osób uczestniczących w tych uroczystych chwilach zapisanych w kilku zdaniach. Zapraszam do lektury, a być może dowiedzą się Państwo o tym dniu tego, czego jeszcze nie wiedzą ;-)